"شیطان پرستی" یکی از فرقه های ضد مذهبی است که با شروع جنگ نرم   در طی سالهای اخیر رواج زیادی یافته است و بیشتر جوانان و نوجوانان را هدف خود قرار داده است.  اغلب هواداران آن از اصول اولیه معنویات و فطرت پاک انسانی فرسنگ ها فاصله گرفته اند. َزندگی کردن در جهان را جز در خونریزی، فساد اجتماعی و ارتکاب اعمال ضد قانونی ندانسته و شیطان را به مثابه وجود یک انسان کامل می دانند.

از شیوه های مهم تبلیغ شیطان پرستی در ایران می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

1- انتشار سی دی، کاست و پوسترمربوط به خوانندگان متالیکا
2- گسترش یافتن سایت ها و وبلاگ های مربوط به شیطان پرستی
3- تبلیغ و اطلاع رسانی از طریق پارتی های شبانه و گفتگوهای دوستانه علی الخصوص در مناطق مرفه شهرهای تهران، شیراز و...
4- تبلیغ در تالارهای گفتگوهای مجازی
زمینه های جذب
باید یادآور شد که علاوه بر تمامی موارد مورد اشاره در این بخش یعنی زمینه جذب باید به تکرار برخی از آنها پرداخت که در کشورمان دارای بازخورد مثبت بوده است.
- موسیقی متال:
این موسیقی در ایران نیز مانند بسیاری از کشورهای اسلامی و عربی به گونه ای که شرح آن وقت ، وارد شد و توانست پس از مدت کوتاهی به دانشگاه های بزرگ کشور همچون دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه فردوسی و.... راه یابد.
-افول معنویت:

اگرچه در بسیاری موارد، ایران اسلامی در جایگاه بالاتری از معنویات قرار دارد لکن سیر جهانی و فراگیر تلاش های قدرت های بزرگ فرامنطقه ای برای استحاله فرهنگی و از سوی دیگر ماشینی و صنعتی شدن مناسبات جاری و تاثیر پذیری مردم کشورمان از شرایط جهانی زمینه ای برای رشد چنین جریاناتی را فراهم نموده است.
باید عنایت داشت روند روبه رشد استفاده از شبکه های ماهواره ای نیز عامل تعیین کننده در جذب و گرایش یافتن به این گروه ها می باشد.
- سرمایه گذاری:
در بخش های قبل اشاره کردیم که سازمان های جاسوسی کشورهای غربی تلاش سازمان یافته ای را برای استحاله فرهنگ جمهوری اسلامی ایران تدارک دیده و مدت هاست که می کوشند تا به «تهی سازی فرهنگی» جوانان کشور عزیزمان بپردازند. دشمن در این راه مبالغ هنگفتی را نیز تدارک دیده است. از جمله باید اشاره کرد که طبق گزارش برخی از رسانه های مستقل در سال گذشته مبلغ هشت میلیون دلار آمریکا به فعالیت تبلیغات گروه های شیطان پرست از سوی دولت آمریکا اختصاص یافته است.
- اینترنت:
رشد تعداد مخاطبین شبکه جهانی اینترنت طی سالیان اخیر اسیب هایی را متوجه نظام فرهنگی کشور نموده است که از جمله می توان به فعالیت شیطان گرایان اشاره کرد:
اما عمده فعالیت این افراد در ایران در قالب وبلاگ نویسی صورت می پذیرد.
این دست از وبلاگ ها همزمان با اعلام موجودیت«جنبش شیطان گرایان ایران» فعالیت خود را آغاز کرده و اظهار می نمایند که توسط فردی به نام مستعار«اهریمن» در ایران هدایت می شوند.
نمونه ای از فرم عضویت در گروه مذکور
نمونه لوگوی حمایتی از گروه شیطان گرایان ایران.


وضعیت فعلی شیطان پرستی در ایران
وضعیت فعلی این گروه ها در ایران طی5 بخش که در ادامه شرح آن می اید خلاصه می شود:
1-تحرک در اینترنت
وبلاگ نویسی، گفتگو در محیط یاهو 360 درجه، سایت کلوپ دات کام، دریافت خبرنامه ها و ... از جمله تحرکات اینترنتی شیطان پرستان ایرانی است که تاکنون نیز ادامه دارد.
2- ترویج نمادها
مغازه ها و اصناف فروشنده زیور آلات نقره ای ، فروشگاه های پوشاک جوانان و بانوان علی الخصوص در شهر تهران وظیفه عمده ترویج شیطان پرستی در داخل کشور را بر عهده دارند. در برخی موارد حتی می توان اظهار کرد که فروشندگان و مدیران حتی اطلاع اندکی از محتوای عمل خود ندارند . همچنین گفتنی است برخی از چهره های مطرح موسیقی پاپ و متالیکا در تهران و شهرستان ها به کرات و از طرق مختلف این نمادها را حمل و معرفی و به صورت مستقیم و غیر مستقیم به ترویج آنها می پردازند. سایت ها و وبلاگ های فارسی زبان نیز نقش عمده را در گسترش و معرفی این نمادها ایفا می کنند.
3- ترویج متالیکا
گروه های موسیقی متالیکا همچون گروه «رامان» و گروه (DSD) که توسط«بابک خواجه پور، ژانو باغومیان، لویک یومیان و کارن آراکلیان» اداره می شود به عنوان شاخصی از فعالیت رو به گسترش گروه های متالیکا قابل ذکر هستند.
4- پارتی های شبانه
پارتی های شبانه «رپرها»، جشن های فارغ التحصیلی و مهمانی های خاص دوستانه همواره به عنوان کانون فعالیت شیطان پرستان قابل ذکر هستند. در این مراسمات هربار گروهی از جوانان با انواع و اقسام مختلف اندیشه ها و ظواهر شیطان گرایی آشنا و یا جذب آنها می شوند. چندی پیش در یکی از باغ های اطراف کرج، پارتی مختلطی برگزار شده که پس از آگاهی ماموران با مراجعه به محل، حدود هشتاد نفر زن و مرد که بیش از دو سوم آنها دختران جوان و زنان بودند، دستگیر شده اند.
در این پارتی که یکی از بزرگترین پارتی های مختلط به شمارمی آمده، بیشتر حاضران با مصرف شدید مشروبات الکلی و موادمخدر، حالت غیرعادی داشته و حتی چند نفر از آنها به صورت کاملاً عریان در حال رقص در بین حضار بودند.
گفتنی است ، مقادیر بسیاری انواع مشروبات الکلی، مواد مخدر، سی دی مستهجن و لوازم فیلمبرداری به همراه نشانه هایی که متعلق به گروه های شیطان پرستان است، در این پارتی به دست آمد. همچنین در کشفیات به دست آمده و تحقیقات صورت گرفته ، مشخص شد که برگزار کنندگان این پارتی از وابستگان و مبلغان اصلی شیطان پرستی در تهران بوده اند.
این در حالی است که پیش از این نیز یکی از بزرگترین پارتی های متعلق به گروه های شیطان پرستی در اطراف کرج، شناسایی و عوامل آن به دست ماموران انتظامی دستگیر شدند.
5- همکاری با سلطنت طلب ها:
اوایل سال گذشته میلادی خبری در وبلاگ های وابسته به شیطان پرستان ایران منتشر شد که «اهریمن» سرکرده ایشان پیوستن گروهش را به «انجمن پادشاهی ایران» اعلام کرد.
گفتنی است انجمن پادشاهی ایران یک گروه چند نفره از سلطنت طلبان و سیلی خوردگان انقلاب اسلامی است که عمده نقش آنها را«فرود فولادوند» مجری هتاک و ضد دین شبکه های فارسی زبان ماهواره های ضد انقلاب بر عهده دارد.
وی بارها و بارها در شبکه های ماهواره ای ارکان دین مبین اسلام را زیرسوال برده و لب به فحاشی علیه مقدسات گشورده است.
«اهریمن» با پیوستن به چهره منفوری چون «فولادوند» چند نکته عمده را برای افکار عمومی ایرانیان ترسیم کرد:
امروزه تنها گروه های فحشاگرا و فاسد طرفداران نیروهای سلطنت طلب هستند.
همچنان ضد انقلاب های خارج از کشور درک صحیحی از فضای داخل کشور ندارند.
«طاغوت» در خدمت«شیطان» و همواره «شیطان» در خدمت«طاغوت» بوده است.
این حرکت یک اقدام سازماندهی شده و تبلیغاتی برای مطرح شدن یک عنصر شدیداً ضد دین بوده است.
بررسی رفتار آلوده و خطرناک شیطان پرستان
مسایلی را آشکار می سازد که با دقت در آنها و شناخت بیش از پیش می توان آنها را دسته بندی کرد و راههای مقابله با آن را نیز در همین شناخت و بررسی یافت. در ذیل به مجموعه ای از این دسته بندی اشاره می شود:
1-آسیب ها
1-1- رواج فرهنگ ضدیت با ارزش های انسانی و بشری
2-1- رواج فرهنگ ضدیت با دین و ارکان آن
3-1- ارائه تفسیر انحرافی از رسالت پیامبران

4-1- ترویج فحشا و بی بند و باری و انواع اعتیاد به مواد مخدر شیمیایی و الکل
5-1- ترویج فرهنگ لاابالی گری و گریز از فعالیت های سازنده فردی و اجتماعی
6-1- شیوع یافتن فرهنگ کلامی مبتذل و فاقد عنصر اخلاق
7-1- انتشار آموزه های اساطیری ناقص و بدون استناد تاریخی و علمی از سایر فرهنگ ها
8-1- حساسیت زدایی از فحاشی و هتک حرمت نسبت به نظام اسلامی
9-1-سیاه نمایی و ترویج نیهیلیسم (پوچ گرایی) به صورت گسترده
2- تهدیدات
1-2- افزایش جرایم سازمان یافته و باندی
2-2- انجام امور خراب کارانه و جاسوسی توسط شیطان پرستان ایران برای سازمان های جاسوسی ایالات متحده آمریکا و رژیم صهیونیستی
3-2- رواج یافتن بیماری های حاد روحی و روانی درسطوح و اقشار مختلف که به مرور زمان می تواند به مثابه تهدید امنیتی جدی تلقی شود.
4-2- محکوم شدن جمهوری اسلامی ایران به اعمال محدودیت های حقوق بشری برای خاطیان که می تواند خسارات متعددی را علیه منافع ملی به همراه داشته باشد.
5-2- تضعیف بنیان های اساسی که نقش حافظ کیان جامعه اسلامی را برعهده دارد.
6-2- رواج یافتن گرایش به گروه های ضد انقلاب نظیر منافقین و... در محافل شیطان پرستان.

بقول شاعر شیرین سخن

آنچه که نپاید دلبستگی را نشاید

لازم به ذکر است ، تمامی حربه ها و راهکارهای شیطانی این گروه و ترویج عقاید و افکار شیطانی تنها برای چند دقیقه یا چند روز خوش بودن دارای بهای گزافی چون ازدست رفتن فرصت های آموزشی ، عدم مهارت کافی در کار و زندگی و ساختن یک زندگی مناسب و راحت در آینده است که عمر یک انسان را به هدر می دهد .

 زمانی می رسد که وقت کافی برای جبران اشتباهات نیست و جز افسوس خوردن به فرصت های از دست رفته کاری نمی توان کرد.